Inteligence těla

Aktualizace: bře 26


V těchto dnech vstupujeme do nového cyklu roku. Události, které se právě dějí vnímám jako příležitost prohloubit spojení s vlastním tělem a intuicí. Rovnodennost nám přináší možnost nalézt vlastní rovnováhu, kterou můžeme kultivovat právě skrze propojení s vlastním tělem. Tělo je neustálý živý proces - je dokonalým přizpůsobivým, reagujícím a seberegulujícím systémem. Přináší nám poznání, že jsme propojení se vším kolem, napomáhá k rozvoji vlastní osobnosti, obohacuje a rozšiřuje naše smysly o kvality stability, pružnosti, síly, plynutí a lehkosti. Umožňuje nám vidět sama sebe v bezprostřední reakci na okolní prostředí, komunikovat a tvořit neverbálně.


Má denní praxe zahrnuje cvičení, které je inspirováno praxí Continuum movement - tedy práci s tekutinovým tělem, které je zaměřena vlastní proces experimentu, objevování, následování radosti. Rozvoj vědomí těla je velký přínos nejen pro můj každodenní život, ale je také obohacením mé fotografické a taneční tvorby.


V širším kontextu vztah k našemu tělu je odrazem toho jak se vztahujeme k planetě Zemi. Věřím, že prohlubování citlivosti je cestou k obnovení celistvosti a rovnováhy nejen v nás, ale také v prostředí, jehož jsme neoddělitelnou součástí.


foto: Michala Homolová
67 zobrazení

Phone: +420 608 932 713

Email: mhomolova24@gmail.com

© 2020 by michala homolova
 

  • Facebook
  • Grey Instagram Icon